جلسه دادرسی پرونده عرفان مرتضایی، فعال سیاسی کُرد برگزار شد

عرفان مرتضایی، فعال سیاسی کُرد توسط شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه محاکمه شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، جلسه دادرسی پرونده عرفان مرتضایی از سوی شعبه دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه در روز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹، برگزار شد و این فعال سیاسی کُرد دفاعیات خود را از بابت اتهام «تردد غیرمجاز از مرز» ارائه داده است.

روز دوشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۹، عرفان مرتضایی با دریافت ابلاغیه ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بانه برای ارائه آخرین دفاعیات خود از بابت اتهام «تردد غیرمجاز از مرز» فراخوانده شده بود.

این شهروند کُرد پیشتر در روز سه شنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳۹۹، از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان سقز به ریاست جواد مصطفایی به اتهام «تبلیغ علیه نظام به نفع گروههای معاند» به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

حکم بدوی در روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹، به عرفان مرتضایی ابلاغ شده بود و وی می بایست ظرف مدت ۲ روز نسبت به حکم صادره اعتراض کند.

این فعال سیاسی کُرد، خرداد ماه سال ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت شده بود.

وی پس از بازداشت جهت انجام مراحل بازجویی و تفهیم اتهام به یکی از بازداشتگاه های امنیتی این شهرستان منتقل شد.

عرفان مرتضایی پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام در مهر ماه ۱۳۹۹، با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

آقای مرتضایی مجدداً در روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سقز دستگیر و به انتقال به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد.

این فعال سیاسی در روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۹، پس از طی مراحل بازجویی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تا اتمام مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

عرفان مرتضایی پیشتر نیز در اسفند ماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۴ روز بعد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سقز آزاد شده بود.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید