بهاره سلیمانی با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد

بهاره سلیمانی، شهروند ساکن تهران با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، بهاره سلیمانی که اواخر مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شده بود، پس از گذشت بیش از ۴ ماه بازداشت امروز چهارشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان اوین آزاد شده است.

این شهروند ساکن تهران، در طول مدت زمان بازداشت علی رغم سابقه بیماری ریوی از رسیدگی پزشکی و دسترسی به خدمات درمانی و دارو محروم مانده بود.

او همچنین از امکان دسترسی به وکیل مدافع و ملاقات با خانواده منع شده و تنها چند بار موفق شده بود تا با خانواده خود تماس تلفنی یک دقیقه‌ای داشته باشد.

خانم سلیمانی روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی که خود را از پلیس امنیت معرفی کرده بودند، در تهران بازداشت شده بود.

نیروهای امنیتی حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل پدر و مادر این شهروند کردند و پس از آن به منزل خانم سلیمانی در تهران رفته و آنجا را نیز تفتیش کرده بودند.

در جریان این بازرسی‌ها تعدادی از وسایل شخصی خانم سلیمانی و خانواده‌اش ازجمله کامپیوتر، تلفن همراه، کتاب، سی‌دی و فلاپی را توسط ماموران ضبط شده بود.

او پس از بازداشت جهت انجام امور بازجویی به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شد.

پیشتر تورج سلیمانی، برادر بهاره سلیمانی در صفحه شخصی خود با اشاره به وضعیت حاد جسمانی خواهرش نوشته بود: «علیرغم تماسهای هفتگی و فقط ۱ بار ملاقات پدر و مادرم هیچ اطلاعی از دلایل بازداشتش نداریم. قرار بازداشت اولیه برای ۲ ماه صادر شده بود. با توجه به اتمام بازجوییها امیدوار بودیم که با قرار وثیقه موافقت کنند. در حال حاضر جان خواهر من در خطر است. چون با توجه به شیوع کرونا و مشکلات بیماری ریه و عدم دسترسی به حق درمان هر لحظه احتمال هرگونه اتفاق جانی برای بهاره امکان پذیر است.»

بهاره سلیمانی، ۴۳ ساله و شهروند ساکن تهران است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید